BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mezgam vaikiškas kojines I

mezginiaivaikams | 2009-11-13 | Mezgam kartu

Kaip ir žadėjau - surašysiu kaip aš mezgu kojines. Man patinka kuo lygesnės, kuo mažiau apkrautos, bet gražių, elegantiškų ar madingų spalvų kojinės. Manau, kad vaikiškos irgi tokios turi būti :) Taigi. Čia aprašysiu kojines, kurių ilgis nuo kulno iki priekio apie 10cm. Kojinytės bus ilgos, iki kelių, tačiau norint galima atlenkti :) Rinkausi pilkus siūlus: 80proc. vilna, 20proc. poliamidas, 50 gramų, 150 metrų, kvadratukas 10 x 10 iš 25 akių ir 33 eilučių. Megzti siūlo su 3 - 3,5 virbalais, bet aš kojines visada mezgu su puse numerio mažesniais, kad būtų kiečiau sumegzta. Tvirtesnis daiktas tada gaunasi ir gražiau žiūrisi.

Apie patį šitos kojinės mezgimą - šitas, atrodo, niekuo per daug neišsiskiriantis mezgimo būdas perduotas mano mamos, mezgu tiksliai taip pat, kaip ir ji, be jokių fantazijų. Mano mama išmoko iš mano močiutės dar tais laikais, kai vilnonė kojinė buvo be galvo svarbus daiktas nesušalti. Kojinės kulnas mezgamas pakietintu raštu, kad dažnai kaišiojant į batą taip greitai nenudiltų :) Taigi, nusimegzkim tiesiai iš mano giminės moterų skrynios ištrauktą kojinę.

Konkrečiai šitais siūlais megztos pabaigtos kojinės nuotraukos neturiu, nespėju numegzti ir jų pas mane nebelieka :) Kaip maždaug atrodys kojinės galite pasižiūrėti pas mane kojinių skyrelyje.

Toms, kurios niekada gyvenime nemezgė kojinių, turiu liūdną žinią - dviejų virbalų šitoj vietoj tikrai neužteks. Reikės penkių, specialiai skirtų apvaliam mezgimui. Jeigu tokių neturite, bet labai norite numegzti vaikiškas kojinytes - teks nueiti nusipirkti ir tik tada skaityti toliau :)

Pradedam.

Ant vieno virbalo turi būti 9 akys. Uždedam ant keturių virbalų, taigi iš viso turėtume turėti 36 akis. Tada reikia išsidėlioti virbalus apskritimu (gal kvadratas čia labiau gaunasi) ir megzti pirmyn niekur nesukiojant mezginio (ta prasme čia nėra išvirkščiosios pusės, tik geroji). Aš asmeniškai labai nemėgstu tos pirmosios eilutės išmezgimo, kai reikia sujungti akis, nes taip viskas krenta, slysta iš rankų, kad baisu. Tačiau jeigu pavyko numegzti bent porą eilučių ir neišslydo nė vienas virbalas, tai jau beveik pusę kantrybės, kiek prireiks mezgant kojinę ir turėtų būti panaudota :)

Beje, nepamirškit, kad jau mezgant pirmą eilutę reikia pasirinkti koks bus kojinės kraštas. Galite megzti dvi geras, dvi išvirkščias, bet tokiai mažai kojinei vis gi siūlyčiau rinktis vieną gerą, vieną išvirkščią. Sako mažiems vaikams kojinės linkusios smukti, tai aš šiuo atveju numegsiu ilgesnį kraštą, kurį galima atlenkti. Mano krašto ilgis bus iš 30 eilučių. Jeigu norite trumpos kojinės, galite išmegzti 10 arba 15 eilučių.

Toliau aš mezgu dar 10 eilučių gerosiomis akimis.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (11) : “Mezgam vaikiškas kojines I”

 1. Tiffany Jewelry rašė:

  The design of Replica Tiffany Jewelry is just as classical and exquisite as tiffany bracelets & bangles. Bracelet is one of the most beautiful ornaments for women. Bracelet can be wore for any kind of occasions like wedding parties, official parties etc. They make you look more pretty and elegant. Famous Tiffany BraceletS have many serials including Cultured Freshwater Pearl Bracelet, Cushion Two Row Bracelet with Toggle Closure, Elsa Peretti 5 Apple bracelet. Sterling silver, Elsa Peretti Aegean Toggle Bracelet, Medium, Elsa Peretti Mesh Bracelet with Sevillana Toggle and so on.

 2. nike outlet rašė:

  the best and cheapest of nike

 3. zalia ruta rašė:

  Aciu uz pamokele, labai malonu skaityti gyva aprasyma…

 4. lina rašė:

  gal galite man pasakyti,kodel man visada kai mezgu kojines ta pradzia tokia netampri buna (pirma eile ant virbalu numegztu akiu). Tikiuosi supratote mane. Jauciasi tarsi isitempes siulas. Gal man reikia pirmaja eile megzti kuo laisviau? Gal per kietai iskart mezgu.

 5. Jurga rašė:

  Lina, vienoj pusėj pirma eilė kaip “sutraukta”, netampri, o kitoj atvirkščiai :) tai tereikia pusę pasirinkti, kuri norit, kad būtų geroji

 6. Kojininė rašė:

  Mezgu kojines Vilniuje, pagal Jūsų individualų užsakymą. Teirautis tel. 862254993
  Jei siūlus parūpinsite jūs, tai kojinių pora jums kainuos tik 5 Lt, kojinių dydis visiškai nesvarbus. Jei mezgu aš iš savo siūlų, tai kojinių poros kaina = 5 Lt + siūlų kaina.
  Mano numegztų kojinių pavyzdžiai http://www.skelbimai.lt/skelbimas/mezgu-kojines-pagal-uzsakyma-mezga-kojines-5149042

 7. vaikiškos kojinės rašė:

  Šauni ir tiksli pamokėlė vaikiškų kojinių mezgimui. :)

 8. Toma rašė:

  Vilnonės kojinės reikalingos ne tik suaugusiems, bet ir vaikams, kad kojos būtų apsaugotos.:))

 9. Sima rašė:

  Vilnonės kojinės labai reikalingos pirmomis vaikelio augimo dienomis. Ačiū už pamokėlę :)

 10. PRANĖ rašė:

  Pirma noriu pamatyti mezginius

 11. PRANĖ rašė:

  Pirma noriu pamatyti mezginius
  reiskia kad ne mano vienos yra tokia nuomone

Rašyti komentarą