BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pranuko megztinuko mezgimas II

mezginiaivaikams | 2009-11-05 | Mezgam kartu

Taigi taigi, pradedam nuo nugaros, bus puikus atskaitos taškas ir įsivaizdavimas kokio dydžio megztukas gaunasi.

Ant virbalų užsidedu 56 akis plius dvi kraštams. Tai iš viso 58 (labai sudėtinga matematika šitoj vietoj :D :D). Kraštelį darau ripsu, kas nežino kas čia per stebuklas - tai toks labai nesudėtingas raštas, kai mezgi gerosiomis akimis ir geroj pusėj, ir blogoj. Taigi, numezgam gerosiomis akimis 6 eilutes (pirmą eilutę skaičiuojant tą, kur užsidėjom akis). Megztinuko pakraštukas baigtas. Jeigu bemezgant neužplūdo kūrybinis įkvėpimas ką nors pakeisti, tai vaizdas turėtų būti maždaug toks:

Sekanti eilutė turėtų buti gerosiomis akimis, dar sekanti - išvirkščiosiomis. Nuo šiol pamezgam taip. Kadangi dabar išlekiu į susitikimą, tai negaliu pasakyti, kiek ten tų eilučių reikia numegzti, bet iš viso mezginio turi būti apie 11 - 12cm, tada pradėsim išiminėti rankoves.

Kai pati numegsiu, tai ir pasakysiu kiek ten tų eilučių :)

Na, štai. Iki mezginio siaurinimo turi būti numegzta 30 eilučių. Skaičiuoju visas eilutes, nesumaišykit, kai kurios mezgėjos kas antrą skaičiuoja (tai gausis čia suknelė, jeigu sumaišysit).

Dabar reikia truputį susikaupti ir, jeigu šlubuoja atmintis, tikrai rekomenduočiau pasiimti lapelį ir pieštuką, kad žymėtis, kiek eilučių numezgėt. Aš asmeniškai nuolatos pametu skaičių, tai po to reikia prisikišus bandyt suskaičiuot tas akis.

Kai jau turime numegztų 30 eilučių, siaurinsime abu šonus. Siaurinimas vyksta iš kraštų sumezgant po dvi akis. Galima sumegzti iš karto dvi ir megzti toliau, arba galima nuimti vieną kraštinę akį (kaip įprastai mezgant), tada sumegzti dvi kartu ir megzti toliau. Pastaruoju būdu aš ir naudojuosi šiuo atveju.

Kad mezginys siaurėtų tiek kiek reikia, būtent siuo atveju reikės sumegzti kas kartą iš gerosios pusės ir kas antrą kartą iš išvirkščiosios (būtent todėl ir sakau, kad reikia pasižymėti kada buvo sumegzta, o kada ne!). Tai pradedam. 31 eilutės pradžioj sumezgam dvi akis ir mezgam iki galo. Gale sumezgam dvi paskutines akis. 32 eilutė (išvirkščioji pusė) - mezgam viską išvirkščiosiomis akimis. Apsukus mezginį, 33 eilutėj vėl sumezgam po dvi akis pradžioj ir pabaigoj. 34 eilutėj (išvirkčioji pusė) jau reikia sumegzti iš kraštų po dvi akis. Nepamirškit, kad sumegzti tas akis reikia išvirkščiąja akimi :)

Jeigu jau mintį pametėt (o aš berašydama jau pamečiau, tiesą pasakius :)))), tai dar aiškesnį paaiškinimą bandau išgauti iš savęs:

Gerosios eilutės, kurių akis iš abiejų kraštų reikia sumegzti po dvi į vieną: 31,33, 35, 37, 39, 41, 43, 45, 47, 49, 51, 53, 55, 57, 59.

Išvirkščiosios eilutės, kurių akis reikia išmegzti įprastai: 32, 36, 40, 44, 48, 52, 56, 60.

Išvirkščiosios eilutės, kurių akis iš abiejų kraštų reikia sumegzti po dvi į vieną išvirkščią akį: 34, 38, 42, 46, 50, 54, 58.

Visa tai numezgusios ant virbalo turit turėti iš viso 14 akių. Jeigu tiek nėra - labai užjaučiu, bet teks tada prisikišti prie savo mezginio labai arti ir skaičiuoti akis, kurioj eilutėj ką praleidot. Ne be reikalo tarp reikalingų mezgimui dalykų minėjau, kad reikės kantrybės :) Beje, aš gal turiu kokį tai iškrypusį požiūrį į mezgimą, bet jeigu kur nors ką nors primezgu kreivai, tai be jokio sielograužio viską išardau iki tos vietos kur yra klaida ir mezgu iš naujo. Labai sunku atsispirti pagundai neardyti, o kaip nors geriau susiūti, užsiūti, kad nesimatytų aceit. Nepasiduokit šitoms pagundoms, jeigu jau radot kur yra klaida, nes vis tiek taip gražiai nesigaus, jeigu neardysit!

Jeigu visgi ant virbalo yra 14 akių, tai užbaigime mezginį nukeldamos visas akis. Aš tai nukėlinėju taip: pirmas dvi akis sumezgu kartu, tada tą vieną, kuri gavosi, perkeliu vėl ant kairio virbalo, vėl sumezgu dvi, vėl tą vieną perkeliu ant kairio virbalo ir tokiu būdu man visos akys nusikelia.

Aš labai tikiuosi, kad pas jus gavosi kas nors panašaus į tai:

Jeigu jūsų variantas panašus į esantį nuotraukoje, tada sveikinu, mes pabaigėme megztinuko nugarą!

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (12) : “Pranuko megztinuko mezgimas II”

 1. chufu rašė:

  Labai super viskas gavosi :) Laukiu tęsinio :)
  Ačiū labai :)

 2. mezginiaivaikams rašė:

  kaip smagu, kad gaunasi, nes slapčia jau tikėjausi gauti krūvą mail’ų apie tai, kad kaip nors neaiškiai aiškinu ar dar ką :D labai labai smagu, kad jungiasi prie mezgimo vis didesnis būrys!

 3. Chufu rašė:

  Sveika,
  aš iš karto du megztukus mezgu :) mažesni ir didesni ir kol kas viskas tikrai puikiai gaunasi. Labai geri tavo paaiškinimai :)
  Tai su nekantrumu laukiu, kaip gi toliau megsim :)

 4. Fregata rašė:

  Jega! As katik pabaigiau nugara! (pirmas megztinis mano mezgejos karjeroje, iki tol buvo tik salikai :))
  Keliauju prie priekines dalies :)
  Aciu!

 5. mezginiaivaikams rašė:

  sveikinu su pirma nugara :D

 6. Edita rašė:

  Sveika,
  Pradėjau vakar megztuką ir iškart man kilo klausimas :) (tiesa čia pirmas mano rimtas mezginys, tai tų klausimų manau dar bus ir bus) Kaip ten yra su tom 30 eilučių po 6 ripso? Ar viena eilutė = gerosiom ir paskui blogosiom akim išmegztos dvi eilutės? Nereikia taip skaičiuot: numezgu geriosiom tai viena, grįžtu blogosiom - tai jau antra, ar ne? Siaubas kaip sunku man su klausimais :D Tikiuosi supratai ko klausiu :)

 7. mezginiaivaikams rašė:

  Labas,

  Viskas gerai - per kančias į žvaigždes :D viena eilutė = viena išmegzta eilutė, nesvarbu kokiomis akimis.

  Prašom klausti drąsiai!

 8. studentholic rašė:

  Sveiki,
  netyčia belaidžiodama interneto platybėse atradau šį aprašymą, ir beveik nieko nelaukusi ėmiausi veiksmų - nugarą jau beveik turiu, ir tai mano mezgimo rekordas, nes taip smagiai mezgasi, kad nesinori sustoti.
  Ačiū!

 9. anila rašė:

  Kiek suprantu tai cia gaunas reglano rankoves ?

 10. Milda rašė:

  Labai geras puslapis. as mezgu savo mergaitei. tik gaila kad mezginiu mazokai. Labai laukiu dar mezgimo. Labai geros instrukcijos.

 11. Dovile rašė:

  nezinau kame problkemyte bet kai siaurinu tai man mezginukas sukasi :D kame klaidas as darau? :)

 12. Monika rašė:

  Laba diena, atsiprasau uz sutrukdyma, noreciau numegsti toki megstuka 3metu berniukui, ti nezinau kokio amziaus Jusu Pranukas (sitas megstukas kuri cia mezgete kartu kokio amziaus berniukui?)kokie siulai ir kokie virbalai?

  aciu labai

Rašyti komentarą