BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pranuko megztinuko mezgimas III

mezginiaivaikams | 2009-11-08 | Mezgam kartu

Sveikinu visas, pabaigusias megztinuko nugarą ir žengiančias prie vos vos sunkesnės dalies - užsagstomo priekio.

Pradėkime nuo kairiojo priekio krašto, į kurį vėliau siūsime sagas.

Užsidėkime iš viso 32 akis. Dabar reikia numegzti tokį pat pakraštuką ripsu, kaip ir nugaroje. Toms (ir tiems - neužsiimkim diskriminacija :))), kurios jau pamiršo kas tas ripsas, primenu - ir geroj, ir blogoj mezginio pusėj reikia megzti gerosiomis akimis. Numezgam 6 eilutes, ripso ilgis turi gautis toks pat, kaip nugaros. Toliau mezgam kaip ir nugarą, geroj pusėj gerosiomis akimis, išvirkščioj pusėj - išvirkščiosiomis, tik dėmesio, reikės pasidaryti pakraštėlį, kur siūsime sagas. Taigi, mezgam pirmą eilutę gerosiomis akimis. Mezgant sekančią eilutę išvirkščiosiomis akimis prieš pat pabaigą nepamirškit paskutinių trijų akių išmegzti gerosiomis akimis (aš skaičiuoju į šitą skaičių ir paskutinę akį, kuri rašto realiai neformuoja, bet aiškumo dėlei sakau, kad likus trims akims ant kairio virbalo reikia megzti gerosiomis). Apsukus mezginį vėl visos akys gerosios. Išvirkščioj pusėj paskutinės trys - gerosios. Pakraštukas gausis tuo pačiu ripsu. Svarbu nepamirškit blogojoj pusėj tų paskutinių gerųjų akių, man net teko porą eilučių nuardyti, megzdama užsisvajojau kažką apie dangiškus migdolus…

Vaizdas turėtų gautis maždaug toks:

Kaip ir nugaroj, numezgam tokiu būdu 30 eilučių. Numezgus tas eilutes vėl reikės siaurinti mezginį, tačiau šį kartą tik viename krašte. Dešinėj mezgam tą patį ripsą, o kairėj pradedam mažinti. Dedu tą patį eilių sąrašėlį kaip nugaros toms, kurioms taip lengviau megzti ar pasižymėti:

Gerosios eilutės, kurių akis iš abiejų kraštų reikia sumegzti po dvi į vieną: 31,33, 35, 37, 39, 41, 43, 45, 47, 49, 51, 53, 55, 57, 59.

Išvirkščiosios eilutės, kurių akis reikia išmegzti įprastai: 32, 36, 40, 44, 48, 52, 56, 60.

Išvirkščiosios eilutės, kurių akis iš abiejų kraštų reikia sumegzti po dvi į vieną išvirkščią akį: 34, 38, 42, 46, 50, 54, 58.

Tačiau dėmesio, reikės išmegzti kaklą, todėl beskaičiuojant visas šitas eilutes, dar teks susigaudyti vienoj vietoj. 57 eilutėj reikia pradėti nuiminėti akis. Jeigu viską mezgėt teisingai, 57 - ta eilutė turi būti geroji pusė. Pradėkit šitą eilutę nuimdamos 5 akis. Tada eilutės gale sumegzkite dvi, kaip ir priklauso. 59 eilutėj pradžioj reikia nuimti 2 akis ir sumegzti dvi, kaip priklauso. Turėtų likti vos 3 akys. Išmezgam 60 eilutę ir apsukusios mezginį jį užbaigiam - nuimam visas likusias akis.

Pusė prieko gatava:

Toliau bandom megzti kitą priekio pusę, kurioje bus skylutės sagoms užsegti. Užsidedame 32 akis iš viso. Ir vėl mezgam ripsu pakraštėlį 6 eilutes iš eilės. Ir vėl pabaigusios ripsą ir pradėjusios megzti gerosiomis akimis susikaupiam :)))) Dabar reikia padaryti pakraštėlį, tik kitoj pusėj. Tai pirmoji eilutė išeina visa gerosiomis akimis, o apvertus mezginį iš karto išmezgam 6 akis (skaičiuoju visas nuo krašto) gerosiomis, o tada tik likusias išvirkščiosiomis. Nepamirštam tų pirmųjų 6 akių išmegzti gerosiomis akimis visą laiką. Taip gaunasi kitas kraštas ripsu, tik platesniu, nei anoj daly.

Va:

Mezgant šią dalį taip pat reikia iki siaurinimo numegzti 30 eilučių, tačiau dar ir nepamirškime pasidaryti skylių sagoms. Taigi, išmezgam 6 eilutes iš tų 30, mezgant 7 eilutę (turėtų būti geroji mezginio pusė) išmezgam ripso dvi akis ir tada dvi nukeliam (išmezgam dvi akis kartu, tada tą vieną akį, kuri gavosi, perkeliam ant kairio virbalo ir vėl sumezgam dvi akis). Išmezgam paskutinę likusią akį ir apsukam mezginį. Išvirkščioj daly išmezgam tas dvi turimas akis, tada uždedam dvi akis (kas nemoka - sakykit, pažiūrėsiu kokios literatūros ar paveiksliukų), tada išmezgam dvi akis gerosiomis, kad ripsas neišsikraipytų ir toliau išvirkščiosiomis, kaip visada.

Surašysiu kuriose eilutėse reikia nepamiršti nukelti akių, kad gautųsi skylutė: 7, 21, 35, 49. Nepamirškit vis pasižiūrėti ir paskaičiuoti bemezgant, nes jeigu išmegsit ne pagal šitas eilutes, tai skylutės gausis ne vienodais atstumais. Nors irgi menas, tsakant.

Išmezgam 30 eilučių iki siaurinimo. Siaurinimas vyksta vėl tuo pačiu būdu, pasižiūrėkite aukščiau kuriose eilutėse.

Parašysiu kaip išimti kaklą šitoje mezginio dalyje. 56 eilutėje (išvirkščioji mezginio dalis) nuimame 5 akis. Tada 58 eilutėj nuimame 2 akis ir 60 eilutėj vieną akį. Viskas kaip ir anoj daly, tik iš išvirkščios pusės.

Galutinis vaizdas turėtų būti toks:

O pats pats galutinis prieko vaizdas va toks:

Sveikinu, mes numezgėm ir priekį!!!

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (11) : “Pranuko megztinuko mezgimas III”

 1. Chufu rašė:

  Sveika ;)
  Labai viskas super gaunasi :)
  Gal jau vakare megzim rankoves? :)

 2. mezginiaivaikams rašė:

  labai gerai, kad gaunasi. rankoves tuoj tuoj sudėsiu, nes man reikia jas pačiai gi numegzti, kad galėčiau jums visoms parodyti :)

 3. Pradedanti rašė:

  O cia skaitau nuo pradziu tai nugaryte jau umegzta..O kur jos aprasymas? ar as nerandu ar jo nera? Noriu dar tik pradet megzt :)

 4. mezginiaivaikams rašė:

  čia atbuline tvarka deda viską ką rašau, t.y. naujausias įrašas eina paskutinis. šone yra pasirinktinai “Temos”, pasirinkite temą “mezgame kartu” ir tada tenai iekokite “Pranuko megztinuko mezgimas I”. Čia jau skaitote IV dalį, o nugarytė pirmoj :)

 5. akviliukas rašė:

  sveiki,mezgu megztuka,viskas gaunas puikiai pagal jusu aprasyma tik va viena beda.kaip reikia prideti dvi akis darant skylute sagai?labai prasau padeti…aciu :)

 6. mezginiaivaikams rašė:

  parašykit man mezginiai.vaikams@gmail.com, susikalbėsim per skype ar kaip nors kitaip, nes jeigu neišeina, tai bandysiu visaip vaizdžiai aiškinti ir gerai būtų žinoti ar jums išeina ;)

 7. akviliukas rašė:

  jau viskas gavosi… :) turiu visas dalis…valio valio valio… :DDD

 8. mezginiaivaikams rašė:

  labai sveikinu! :)

 9. Simona rašė:

  Sveiki, man niekaip neiseina tos skylutes pakrasty padaryt, kazkas su akimis nesusizaidzia :( gal galetumet man pagelbet?

 10. Simona rašė:

  oi tas moteru nekantrumas :) viskas emesi ir gavosi :)na va pati uzklausiau pati sau ir atsakiau :)

  jusu sitie visi aprasymai nerealus atradimas. Aciu labai!

 11. mezginiai vaikams rašė:

  grazus mezginiai vaikams , jei noresite parduoti http://www.vaikams.lt/drabuziai-vaikams/mezginiai/ puslapyje daug teveliu iesko mezginiu

Rašyti komentarą