BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pranuko megztinuko mezgimas IV

mezginiaivaikams | 2009-11-10 | Mezgam kartu

Ačiū už jūsų pasiilgimą, malonu, kad yra mezgančių žmonių. Vyras sako, pasiklausk ar nebus visos kokioj bibliotekoj dirbančios :D :D Tačiau aš manau, kad mes kaip tik visos šiuolaikinės damos, mezgančios labai stilingus megztinukus savo vaikams, ar ne?

Taigi, rankovės. Užsidėkim 38 akis iš viso. Mezgam ripsu šiek tiek ilgesnį pakraštuką - iš viso 14 eilučių. Ilgesnis ripsas ant rankovės leidžia atlenkti tą rankovę, kai megztinis dar per didelis. Tada neatrodo, kad rankovės atlenktos dėl to, kad stipriai per ilgos - labiau atrodo, kad taip turi būti :)

Numezgus 14 eilučių ripsu, pradedam megzti kaip ir visas kitas dalis gerosiomis akimis iš gerosios pusės, išvirkščiosiomis iš išvirkščios. Tik rankovę reikia šiek tiek praplatinti, taigi vėl surašau skaičiukus, kad nepamestumėt kada kur ir ką platinti:

Iš viso reikia numegzti 36 eilutes. Iš abiejų mezginio kraštų reiktų pridėti po vieną papildomą akį šitose eilutėse: 1, 7,13, 19, 25, 31.

Numezgus 36 eilutes nuo 37 eilutės pradedame mezginį siaurinti iš abiejų pusių lygiai taip pat, kaip siaurinom nugarą. Gal nebekartosiu tų pačių skaičiukų, tikrai rasite net keliose vietose iš ankstesnių dalių kaip ten siaurinasi. Galų gale ant virbalo turi likti 6 akys, kurias sėkmingai nuimkite ir turėtumėte prieš savo akis matyti štai ką:

Dabar numegzkite dar vieną tokią pat rankovę, nes su viena vaikui gali būti vėsoka :)

Tuo pačiu neužilgo įdėsiu kaip reikia megzti kapišoną ir visos mūsų megztinuko dalys bus baigtos!!!

Jeigu skaitote čia, tai labai sveikinu, nes megsime paskutinę megztinuko dalį - kapišoną. Užsidėkime 76 akis. Ripso raštuku pramezgam šešias eilutes. Toliau reiktų megzti ir vėl gerosiomis akimis gerojoj pusėj, išvirkščiosiomis išvirkščiojoj. Taip nieko nesiaurindamos ir neplatindamos mezgame 26 eilutes. Nuo 27 eilutės (geroji mezginio pusė) pradėkim kapišoną mažinti. 27 eilutės pradžioj nuimkit 3 akis ir megzkit gerosiomis akimis iki galo. Tada 28 eilutę pradėkit taip pat nuimdamos tris akis ir toliau išvirkščiosiomis akimis iki galo. Taip reikėtų pakartoti 10 kartų. Aiškumo dėlei - žiūrint į mezginį iš gerosios pusės turi abiejuose šonuose būti po dešimt laiptelių, o ant virbalo 16 akių. Tada iš gerosios pusės visas 16 akių nuimame ir kapišonas baigtas.

Vaizdelis maždaug toks:

Sveikinimai ir aplodismentai mielosios mezgėjos. Sekantis etapas - viską susiūti. Ryt ryte įdėsiu instruktažą, o per tą laiką galite pasėdėti ir paslėpti visus kyšančius siūlų galus. Man asmeniškai tai pats nuobodžiausias ir neįdomiausias darbas, na bet reikia jį atlikti.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (7) : “Pranuko megztinuko mezgimas IV”

 1. Milda rašė:

  sveikute,

  labai ačiū už tokį triūsą :) Kaip tik pradėjau megzti megztinuko nugarą. Tik va klausimėlis, gal galėtumėt pirmoj pamokėlėj parašyti kiek įeina eilių ir akių į 10×10 cm kvadratėlį? Bus patogiau parinkti tinkamus siūlus.

  Dėkoju.
  Pagarbiai,
  Milda

 2. mezginiaivaikams rašė:

  oj, man vienas malonumas. normalūs žmonės apie mezgimą nesikalba, o man visai įdomu. chi chi.
  ačiū už gerą pastabą, einu pirmoj pamokėlėj surašysiu visą info apie mano naudotus siūlus.

 3. Milda rašė:

  Ačiū :) Su siūlais pataikiau, lygiai tiek pat gaunasi :))) Kai baigsiu pasirodysiu, jei įdomu :)

 4. mezginiaivaikams rašė:

  Tikrai labai įdomu, prašom pasigirti būtinai!!!

 5. Lina rašė:

  laba diena, pradejau megzti megztinuka vyro sesers dukrytei, labai pagelbeja jusu issamus paaiskinimas (pradedancioji) norisi jau rankovytes numegzti bet va, klausimelis yra, o cia akytes prideti jau pradejus ripsa ar tiktai po ripso?jei pries ripsa tai taip iseina,kad uzsidejusi 38 akis kitoje eiluteje jau turi tureti 40? labai dekoju uz atsakyma

 6. Irmute rašė:

  man irgi toks klausimas kilo, bet kaip suprantu atsakymo jau nesulauksiu :(

 7. Ieva Ka rašė:

  Man irgi tas pats klausimas iškilo. Kaip būtų smagu, jei atsakytumėt…

Rašyti komentarą